Olemme esittelemässä luontokirjoja ja -kortteja Seinäjoella Rengastajakokouksessa lauantaina 03.02.2018. Kirjat ovat esillä klo 12-17 Sedun auditorion aulassa (os. Törnäväntie 26).
Myyntipöydältämme löytyvät luontokuvaaja Jukka Liljan Kehrääjä - siivet pystyssä ja valokuvaaja Petri Jauhiaisen Elämää pihapiirin kätköissä -luontokirjat sekä runoilija Terttu Rajalan runokirja Sulkia ja sammalia.
Lisäksi esillä ovat Kristian Peltoniemen seikkailukirjat pohjalaisessa luonnossa, samoin kuin valikoimissamme olevat teokset luontokuvaajilta Benjam Pöntinen ja Petri Kapanen.
Valikoimissa on myös postikortteja pohjalaisluonnosta sekä valokuvaaja Tommi Pantin luontokortteja.
Tervetuloa tutustumaan!
Ystävällisin terveisin
VALMIIXI / Päivi
perjantai 2. helmikuuta 2018
Luontokirjaesittely Seinäjoella 03.02.2018
Tunnisteet:
julkaisu,
kirja,
kortti,
kustantaja,
kustantamo,
luonto,
markkinat,
Seinäjoki,
TIEDOTE
Tilaa:
Lähetä kommentteja (Atom)
Kiitos kaikille kommenteista ja kannustuksesta Seinäjoella!
VastaaPoistaJukka Liljan kirjasta on tullut kiitosta myös s-postilla. Kirjan arvostelu on muuten tulossa mm. seuraavaan Luontokuva-lehteen.